Niecodzienna lekcja patriotyzmu

Utworzono: poniedziałek, 07 listopad 2022 Opublikowano

W dniu 4. listopada 2022 r. uczniowie klas 7b, 7c wzięli udział w nietypowej lekcji języka polskiego. Niedawno zapoznali się z lekturą “Kamienie na szaniec”. Analizowali tragiczne losy głównych bohaterów, których młodość przypadła na trudne czasy II wojny światowej. By poszerzyć uczniowską wiedzę o tym okresie historycznym, naszą szkołę odwiedził p. Andrzej Dąbrowski pochodzący z Warszawy. W dniu wybuchu wojny miał 7 lat. Jako 11-latek w powstaniu warszawskim przenosił pocztę. Opowiadał zasłuchanej młodzieży o warunkach życia w okupowanej stolicy, o traumatycznych przeżyciach powstańczych. Zrelacjonował losy swej rodziny w czasach powojennych. Zachęcał do nauki i dbania o tężyznę fizyczną. Na zakończenie spotkania uczniowie wręczyli Panu Andrzejowi pamiątkowy dyplom z podziękowaniami i bukiet kwiatów.

Wlazło, J. Prawda- Kamińska, M. Gibała

Wednesday the 24th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.