Akcja „Przerwa na czytanie”.

Utworzono: środa, 09 listopad 2022 Opublikowano

W dniu 27. października 2022 r. w naszej szkole odbyła się pierwsza edycja akcji czytelniczej ,,Przerwa na czytanie” – bicie rekordu w czytaniu na przerwie. Wydarzenie odbyło się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska Czyta Dzieciom. Koordynatorem ogólnopolskiej akcji jest Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp. Cele akcji to przede wszystkim promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, integracja środowiska lokalnego i pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe oraz zachęcenie czytelników do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu. W realizację przedsięwzięcia aktywnie włączyły się wychowawczynie klas 0-3. Ogółem w wydarzeniu wzięło udział 399 uczniów naszej szkoły, którzy czytali dowolną książkę na przerwie. W tym dniu nasza społeczność szkolna trochę się wyciszyła. Akcję chcielibyśmy prowadzić w kolejnych latach.

M. Gibała i A. Wlazło

 

Tuesday the 6th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.