„POMOC JEDNEJ OSOBIE NIE ZMIENI CAŁEGO ŚWIATA, ALE MOŻE ZMIENIĆ ŚWAT DLA JEDNEJ OSOBY!”

Utworzono: środa, 11 styczeń 2023 Opublikowano

W dniach 12.12- 16.12.2022r. Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Wolanowie z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia zorganizowała zbiórkę na rzecz dzieci i rodzin potrzebujących wsparcia. Celem akcji była pomoc osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej, ale również zaszczepienie w naszych uczniach chęci pomagania potrzebującym, dzielenia się i dawania, tolerancji i życzliwości. Dzięki aktywności, życzliwości rodziców i uczniów udało nam się zebrać dużą ilość zabawek, książek, puzzli oraz gier.
22 grudnia br. Wręczyłam dary potrzebującym rodzinom z najbliższej okolicy. Obdarowany został również Ośrodek Interwencji Kryzysowej oraz Dom Dziecka w Radomiu.
Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat…”
 – mieliśmy okazje obserwować jak prawdziwe są słowa wypowiedziane przez Janusza Korczaka, a wszystko dzięki hojności tych, którzy zdecydowali się wesprzeć akcję „I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem”. Swoim zaangażowaniem w akcję potwierdziliśmy to, że „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.” (Św. Jan Paweł II)
DZIĘKUJĘ wszystkim, którzy wsparli akcję – cudownie było patrzeć na uśmiechnięte twarze Małych Ludzi.

Koordynator: Roksana Bilke

Friday the 19th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.