„Czyste powietrze wokół nas” – program edukacji antytytoniowej Powiatowej Inspekcji Sanitarnej

Utworzono: środa, 11 styczeń 2023 Opublikowano

W roku szkolnym 2022/23 uczniowie z oddziału przedszkolnego Oa i Ob włączyli się aktywnie w realizację programu Sanepidu „Czyste powietrze wokół nas”. Celem programu przedszkolnej edukacji antytytoniowej było:

• wykształcenie u uczniów umiejętności rozpoznawania różnych źródeł dymów,
  • uczenie dzieci szacunku do otaczającego świata,
  • zwiększenie wrażliwości dzieci na szkodliwość dymu papierosowego,
  • zwiększenie wiedzy na temat skutków palenia papierosów,
  • zwiększenie wrażliwości dzieci na miejsca, w których mogą być narażone na dym.

W ramach programu „Czyste powietrze wokół nas” zostały zrealizowane n/w zajęcia:

1. Wycieczka- połączona z obserwacją dymów,
  2. Prezentacja Państwowej Inspekcji Sanitarnej „Czyste powietrze wokół nas” ,
  3. Pogadanka tematyczna: Rodzaje dymów, Co dymi?, Jak dymi?, Dlaczego dymi”?
  4. Praca plastyczna – Dinek,
  5. Jak się czuję, kiedy dymi papieros? Co się dzieje, gdy ludzie palą papierosy? Jak unikać dymu papierosowego?

Dzięki tym zajęciom dzieci zwiększyły wiedzę dotyczącą szkodliwości dymu, obserwowały podczas wycieczki źródła dymu, projektowały własny znaczek ,,Nie pal przy mnie", rysowały różne źródła dymu, zapoznały się z postacią Dinusia.
Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach. Proponowane zabawy ruchowe, tematyczne konstruktywnie zainspirowały ich wyobraźnię.
Do realizacji tematyki antytytoniowej zostały wykorzystane materiały zamieszczone na stronie Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Radomiu.

Wychowawczynie: Roksana Bilke i Ewa Kijas

Friday the 26th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.