INNOWACJA PEDAGOGICZNO-METODYCZNA „Z MATEMATYKĄ NA TY”

Utworzono: wtorek, 31 styczeń 2023 Opublikowano

W roku szkolnym 2022/2023 w oddziale przedszkolnym Ob realizowana jest innowacja pedagogiczno-metodyczna „Z matematyką na ty”. Adresatami innowacji są będą dzieci w wieku 5 - 6 lat.
Innowacja „ Z matematyką na ty” jest odpowiedzią na obowiązujące wymagania edukacyjne w zakresie wdrażania nowej podstawy programowej wychowania przedszkolnego, kompetencji kluczowych oraz obowiązujących kierunków polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2022/2023.

Celem innowacji jest m.in:
- rozwijanie kompetencji kluczowych matematycznych;
- rozwijanie myślenia logicznego, orientacji przestrzennej, percepcji wzrokowej, pamięci słuchowej, koordynacji wzrokowo – ruchowo – słuchowej;
- doskonalenie umiejętności skupiania się na zadaniu i koncentracji uwagi;
- poszukiwanie różnorodnych, kreatywnych sposobów rozwiązywania problemów;
- planowanie swoich działań i sprawdzanie ich efektów; tworzenie kodów, odczytywanie
 i zapamiętywanie ich;
- przestrzeganie zasad współdziałania przy pracy;

Tematyka innowacji podzielona jest na 4 pory roku, a zajęcia odbywają się zgodnie z założonymi celami .
Poprzez realizację innowacji dzieci mają przede wszystkim możliwość doskonalić umiejętności matematyczne i zdobywać umiejętności kodowania i planowania.

Osoba realizująca: Ewa Kijas

Saturday the 18th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.