Przedstawienie w języku niemieckim: „Rotkäppchen” – „Czerwony Kapturek”

Utworzono: sobota, 25 luty 2023 Opublikowano

Dnia 10.02.2023 w PSP im. Jana Pawła II w Wolanowie odbyło się przedstawienie pt.: „Rotkäppchen”, czyli „Czerwony Kapturek” w języku niemieckim. Aktorzy biorący udział w przedstawieniu to uczniowie klasy 7C:

• Das Rotkäppchen, czyli tytułowy Czerwony Kapturek – Aleksandra Chodyra
  • Die Mutter, czyli mama – Łucja Gębicka
  • Die Oma – babcia – Nikola Wojciechowska
  • Der Wolf – wilk – Hania Strąk
  • Der Jäger – myśliwy – Adam Czubak
  • Der Schmetterling – motyl – Jakub Szwaczyk
  • Deutscher Erzähler – Wojciech Bińkowski
  • Polnischer Erzähler – Błażej Nawrocki
  • Operator dźwięku – Franek Rubinkiewicz

Na widowni pojawili się uczniowie klas 0-3. Mieli oni możliwość obejrzenia jednej z najsłynniejszych baśni braci Grimm w języku niemieckim w wykonaniu naszych zdolnych aktorów z klasy 7C, którzy uczą się języka niemieckiego zaledwie od 5 miesięcy.
Przed rozpoczęciem przedstawienia uczniowie odpowiadali na pytania mające na celu naprowadzenie ich na tytuł bajki, natomiast po przedstawieniu publiczność wzięła udział w grach i zabawach językowych utrwalających poznane słownictwo. Wszyscy dobrze się bawili, a przy okazji dowiedzieli się, że niemiecki w formie zabawy jest ciekawy, ponieważ świetnie poradzili sobie z przygotowanymi zadaniami.

Przedstawienie przygotowała Aleksandra Jeżak – nauczycielka języka niemieckiego wraz z uczniami klasy 7C.

Zapraszamy na przedstawienie

Saturday the 18th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.