ZASADY FIZYCZNE, CZY KWASY CHEMICZNE...

Utworzono: czwartek, 09 marzec 2023 Opublikowano

Naszą szkołę w Wolanowie odwiedziła z Lublina grupa ZAELEKTRYZOWANI, która zaprezentowała dzieciom i młodzieży naszej placówki spektakl eksperymentów pod tytułem „Zasady fizyczne czy kwasy chemiczne". Doświadczenia obejmowały zagadnienia z fizyki, chemii i przyrody (dostosowane do wieku dzieci).

W ramach pokazu uczniowie mogli obejrzeć eksperymenty związane:
- z napięciem powierzchniowym,
- temperaturą,
- ciśnieniem (sprężanie i rozprężanie),
- działaniem sił odśrodkowych,
- z helem,
- z czystym wodorem,
- rozkładem termicznym perhydrolu.

Dzieci i młodzież uczestniczyli także m. in. w zabawach związanych z monotlenkiem diwodoru, idealnego kształtu oraz gwałtownego spalania lycopodium.
Fabuła okazała się łatwo przystępna i zgrabnie łącząca elementy humorystyczne z edukacyjnymi, gwarantując przyjemnie spędzenie czasu. Uczniowie byli odpowiednio podzieleni na grupy wiekowe – w sumie wzięło udział aż 161 uczniów. Przedstawienie zawierało elementy wykładu, laboratoriów naukowych, kabaretu oraz interaktywnego quizu, który pozwolił uczestnikom na czynny udział w wydarzeniach i eksperymentach.

Koordynator pokazów w szkole - Jadwiga Bednarek

Saturday the 18th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.