W gronie czytelników szkolnej biblioteki

Utworzono: sobota, 11 marzec 2023 Opublikowano

W dniu 2 marca 2023 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość pasowania na czytelnika uczniów klas pierwszych. Pierwszoklasiści zostali włączeni do grona czytelników i zachęceni do systematycznego korzystania ze zbiorów biblioteki szkolnej oraz rozwijania umiejętności czytania.
Uroczystość rozpoczęła się inscenizacją pt. ,,Książkowe podróże” wykonaną przez uczniów klasy 2b pod kierunkiem p. Beaty Życińskiej. Następnie pierwszoklasiści poznali regulamin biblioteki, dowiedzieli się, jak należy dbać o książki i czego nie wolno robić podczas czytania. Chętnie także wzięli udział w konkursie dotyczącym znajomości książkowych bohaterów. Przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki, a p. dyrektor Zbigniew Sarnat dokonał uroczystego pasowania.
Pamiątkowymi prezentami dla uczniów były wyprawki czytelnicze przygotowane przez Instytut Książki w ramach kampanii ,,Mała książka – wielki człowiek” oraz słodycze. Uczniowie otrzymali także list bibliotekarki do rodziców na temat korzyści płynących z czytania i o ważnej roli książki w życiu każdego człowieka.
W organizację tego wydarzenia włączyła się p. B. Rosińska, p. A. Wlazło i p. K. Gałka.

Opracowała: Monika Gibała

Saturday the 18th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.