NAJCIEKAWSZE OBWODY ELEKTRYCZNE…

Utworzono: środa, 26 kwiecień 2023 Opublikowano

Pojęcie „obwód elektryczny” zostało sformułowane po raz pierwszy w pracach Georga Simona Ohma w latach dwudziestych XX wieku.

Wiemy, że wszystkie urządzenia elektryczne począwszy od prostego dzwonka elektrycznego do komputera czy samochodu elektrycznego zbudowane są z obwodów elektrycznych. Czym jest obwód elektryczny? To układ połączonych elementów elektrycznych, które umożliwiają przepływ prądu od źródeł do odbiorników prądu. Składa się on z przewodów elektrycznych, źródła napięcia, odbiorników i przełączników, które tworzą zamkniętą drogę dla prądu.

W ramach Dni Nauki Polskiej w naszej szkole uczniowie klas ósmych najpierw montowali obwody elektryczne zgodnie z instrukcją, a następnie chętna młodzież tworzyła własne układy dzieląc się później swoim doświadczeniem i wiedzą z innymi uczniami podczas zajęć fizyki. Podczas przedstawiania i omawiania prac często poruszaną kwestią było przypominanie zasad bezpiecznego użytkowania instalacji elektrycznej w domach, szkole oraz jak ważną rolę odgrywa stosowanie się do przepisów BHP.

Prace zostały zaprojektowane i wykonane w dowolnej formie wybranej przez ucznia. Celem tych działań było poszerzenie zainteresowań fizyką, radość z własnej pracy, możliwość wykazania się pomysłowymi rozwiązaniami.

Najciekawsze prace były prezentowane na wystawie w sali nr 3.

Zorganizowała Jadwiga Bednarek

Wednesday the 15th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.