Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 w PSP im. Jana Pawła II w Wolanowie

Utworzono: czwartek, 07 wrzesień 2023 Opublikowano

Kto nie doznaje tortury niewiedzy, nie odczuje też nigdy radości odkrycia.
(Claude Bernard)

4 września 2023 r. w PSP im. Jana Pawła II w Wolanowie uroczyście rozpoczęto rok szkolny 2023/2024.
Rano Uczniowie, Rodzice, pracownicy szkoły oraz Poczet Sztandarowy reprezentujący PSP w Wolanowie wzięli udział we Mszy Świętej odprawionej przez księdza proboszcza Mirosława Kszczota w parafialnym kościele pw. św. Doroty. Kazanie wygłosił ksiądz Sylwester Kosior.
Następnie odbyło się spotkanie w szkolnej hali sportowej, które prowadził Pan Marcin Kaczmarski. Po odśpiewaniu hymnu i oddaniu hołdu poległym podczas II wojny światowej, Pan Dyrektor Zbigniew Sarnat serdecznie przywitał wszystkich zgromadzonych, przedstawił nowych pedagogów, poinformował o zmianach i życzył wszystkim udanego roku szkolnego. Krótkie przemówienia wygłosili także Przewodniczący Rady Gminy Wolanów Pan Jacek Murawski i Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Monika Lejzak – Pogoda.
Po spotkaniu ogólnym uczniowie ze swymi wychowawcami udali się do sal lekcyjnych.

Chcesz być czymś w życiu,
to się ucz,
abyś nie zginął w tłumie;
nauka to potęgi klucz,
w tym moc, co więcej umie.

(Ignacy Baliński)

Radosnego, spokojnego, pełnego dobrych chwil  roku szkolnego 2023/2024!

Anna Klusek

Saturday the 18th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.