Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Utworzono: wtorek, 14 listopad 2023 Opublikowano

„Opowiedz nam, moja Ojczyzno ...”

W tym roku obchodziliśmy 105 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
Data 11 listopada to symbol walki o wolność, symbol wiary, miłości, a przede wszystkim symbol zwycięstwa. Zanim nadszedł upragniony przez Polaków dzień niepodległości, 11 listopada 1918 roku, kraj nasz znajdował się 123 lata pod zaborami: rosyjskim, pruskim i austriackim. Przez tyle lat zaborcy próbowali narzucić Polakom swoją kulturę, język, obyczaje, religię. Dzięki patriotycznemu sercu naszych przodków najcenniejsze wartości zostały uratowane. Dziś przypominamy, jak z ich patriotyzmu, entuzjazmu, z walki i idei wyłoniła się POLSKA.

W piątek, 10 listopada, uczniowie naszej szkoły przypomnieli wydarzenia związane z okolicznościami odzyskania niepodległości. Uroczystości na hali sportowej rozpoczęło uroczyste wprowadzenie sztandaru szkoły a następnie wspólnie odśpiewano cztery zwrotki hymnu państwowego w ramach ogólnopolskiej akcji „SZKOŁA DO HYMNU”.

W akademii wystąpili  uczniowie z klasy 6b i7b oraz 1c i 3b pod kierunkiem p. Beaty Życińskiej. Nad całością występów czuwały panie: Ewa Kijas, Beata Czerwińska i Małgorzata Bisińska-Siara. Piękne dekoracje przygotowała p. Beata Rosińska z pomocą p. Moniki Gibały. Nagłośnienie zapewnili uczniowie klasy 8c pod czujnym okiem p. Konrada Gałki.

Organizatorzy

Saturday the 27th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.