MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

Utworzono: piątek, 10 listopad 2023 Opublikowano

Dnia 8 listopada dzieci z klasy 0a i 0b z wychowawczyniami, panią Moniką Gibałą –opiekunem biblioteki szkolnej i uczennicami z Aktywu bibliotecznego obchodziły Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek.
Dzieci w tym wyjątkowym dniu przybyły do szkoły przebrane w przepiękne bajkowe stroje. Każda grupa wykazała się dużą znajomością treści baśni i bajek, tych znanych i mniej znanych. Dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie wyjmowanym z zamkniętymi oczami z magicznego pudełka oraz kolorowały maski przedstawiające postaci z bajek. Uczniowie wysłuchali także głośno czytanej bajki Hansa Christiana Andersena pt. „Latający kufer”. Jako zachętę do czytania wszyscy otrzymali na pamiątkę zakładki do książek.
Ten niezwykły dzień był doskonałą okazją do świetnej zabawy i rozwijania zainteresowań czytelniczych. Bajkowe przedpołudnie dało dzieciom wiele optymizmu i radości, a uśmiech na ich twarzach był najlepszym tego dowodem.

Karolina Kucharczyk
Roksana Bilke
Ewa Kijas
Monika Gibała

Sunday the 28th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.