Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Utworzono: piątek, 10 listopad 2023 Opublikowano

W rocznicę urodzin Walta Disneya, 5 listopada, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci                      z Bajek. W tym dniu przypominamy sobie historie naszych ulubionych bajkowych bohaterów, których tak bardzo lubiliśmy w dzieciństwie. Bajki, baśnie oraz inne fantastyczne opowieści pełne są ciekawych przygód niezwykłych  postaci pokonujących  przeszkody losu, walczących ze złem otaczającego świata. Bohaterowie z bajek przez wiele lat towarzyszą kolejnym pokoleniom młodych ludzi.

Z tej okazji w ramach działań popularyzujących czytelnictwo biblioteka szkolna i uczennice klasy 6b we współpracy z wychowawczyniami klas 1-2  zorganizowały wspólne zabawy i odgadywanie zagadek. Członkinie  Aktywu bibliotecznego również aktywnie włączyły się w obchody tego święta, zakładając stroje bajkowych bohaterów i przygotowując autorskie zagadki dotyczące bajek i baśni. Biedronka i Czarny Kot  razem z Anią Shirley i Pippi Pończoszanką zaprosiły dzieci do wspólnej zabawy. Uczniowie wysłuchali  także głośno czytanej baśniowej historii. Dzieci własnoręcznie przygotowały piękne ilustracje do ulubionej baśni. Wielu uczniów  obiecało, że jesienny wieczór spędzi na czytaniu ulubionej książki.

Monika Gibała

Saturday the 27th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.