Uroczyste zakończenie nauki klas 8-ych

Utworzono: poniedziałek, 26 sierpień 2024 Opublikowano

„Kiedy wydaje się, że wszystko się skończyło,
wtedy dopiero wszystko się zaczyna”.
ks. Jan Twardowski

Nadszedł oczekiwany przez wszystkich ósmoklasistów dzień uroczystego zakończenia nauki w szkole podstawowej.
Dziewiętnastego czerwca w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Wolanowie odbyło się uroczyste zakończenie nauki klas 8-ych. W hali sportowej naszej szkoły spotkali się uczniowie z klas 8-ych z zaproszonymi Gośćmi, Rodzicami, Dyrekcją, Gronem Pedagogicznym i Pracownikami szkoły.
Uroczysta akademia rozpoczęła się tradycyjnym tańcem- polonezem. Następnie młodzież w emocjonalnych słowach dziękowała Władzom Gminy, Rodzicom, Dyrekcji, Nauczycielom, Radzie Rodziców i Pracownikom szkoły za trud wielu lat wspólnej pracy
Kolejnym etapem uroczystości były przemówienia gości.
Piękne życzenia na dalszą drogę edukacyjną wygłosiła Pani Wójt Ewa Markowska – Bzducha. Następnie głos zabrali-Pan Jacek Murawski-Przewodniczący Rady Gminy, Ksiądz Proboszcz Mirosław Kszczot oraz Przewodnicząca Rady Rodziców - Pani Monika Lejzak-Pogoda. Kilka ciepłych słów do absolwentów powiedział również Dyrektor naszej szkoły Pan Zbigniew Sarnat.
Później miał miejsce humorystyczny występ ósmoklasistów, z przymrużeniem oka prezentujący blaski i cienie edukacji, po czym nastąpił odbiór Dyplomów Absolwenta, Listów Gratulacyjnych dla Rodziców i nagród dla uczniów szczególnie wyróżniających się w nauce, sporcie czy wolontariacie.
Wzruszające było również oficjalne pożegnanie przez uczniów klas 7-ych swych starszych kolegów, którzy oprócz serdecznych słów wręczyli im pamiątkowe podarunki.
Następnie Pani Agnieszka Murawska w imieniu wszystkich Rodziców podziękowała Władzom Gminy, Radzie Rodziców, Dyrekcji, Nauczycielom, Księżom i Pracownikom szkoły za naukę i opiekę nad ich dziećmi.
Po zakończeniu oficjalnej części przygotowanej pod kierunkiem wychowawczyń -D. Bujak, A. Wlazło, A. Dziedzic, przy udziale pani pedagog - B. Waśkiewicz, p. A. Kosiec oraz p. M. Kaczmarskiego odbył się bal ósmoklasisty.  Uczniowie wzięli udział w ulubionej zabawie tanecznej i poczęstunku przygotowanym przez Rodziców. Na młodzież czekała jeszcze niespodzianka od Rady Rodziców - Fotobudka, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Zabawa była doskonała!

Drodzy Absolwenci!
Życzymy Wam samych sukcesów!
Pamiętajcie, to nie koniec, to nawet nie początek końca, to dopiero koniec początku.
Do zobaczenia w dorosłym życiu, na innej drodze, na innym szlaku.

Saturday the 26th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.