8a i Radio Radom

Utworzono: piątek, 11 październik 2024 Opublikowano

10.10.2024 r. uczniowie klasy 8a z PSP im. Jana Pawła II w Wolanowie wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez dziennikarzy Radia Radom w ramach 11 edycji projektu Złota 10, czyli Mazowiecka Szkółka Dziennikarska.
Podczas zajęć, które odbyły się w naszej szkole, uczniowie zdobyli wiedzę na temat pracy dziennikarzy (uzyskiwanie, pisanie i przekazywanie informacji). Dowiedzieli się m.in.: czym jest rzetelność dziennikarska, redundancja i hejt, nauczyli się odróżniać newsy od fake newsów. W części praktycznej sami wcielili się w rolę reporterów i pisali krótkie teksty informacyjne. Uczeń Kamil Grzeszczyk został wytypowany do Złotej 10.
Uczestnicy warsztatów wezmą udział w Finale projektu, który odbędzie się 17.10.2024 r. w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia.
Dziękujemy dziennikarzom Radia Radom za wiedzę i cenne doświadczenia.

Saturday the 26th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.