SPOTKANIE Z HISTORIĄ: „Powstanie 44 - Bitwa o Polskę”

Utworzono: piątek, 18 październik 2024 Opublikowano

Dnia 16.10.2024r. uczniowie klas 0-3 Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II
w Wolanowie  wzięli aktywny udział w żywej lekcji historii przeprowadzonej przez grupę artystyczną „Rekonstrukto”. Rekonstrukcja, zatytułowana „Powstanie 44 - Bitwa o Polskę”, przywołała wydarzenia z powstania warszawskiego i pozwoliła małym uczniom na lepsze zrozumienie i odczucie atmosfery tamtych wydarzeń. Podczas występu uczniowie naszej szkoły mieli okazję przyjrzeć się replikom sprzętu bojowego i wyposażenia, które były reprodukcją używanych przez żołnierzy narzędzi w czasie powstania. Niektórzy mieli okazję wcielić się w postacie Powstania Warszawskiego 1944r. - np. gońca, sanitariuszki czy żołnierza.
Ciekawe i barwne opowieści prowadzących połączone z pokazem i udziałem w nim uczniów klas 0-3 wywołały duże zainteresowanie. Było to nie tylko fascynujące doświadczenie, ale i lekcja patriotyzmu oraz szacunku dla bohaterów tamtych czasów. Dzięki takim spotkaniom historia staje się bardziej zrozumiała dla młodego pokolenia i inspiruje ich do refleksji nad znaczeniem wolności.
Taka lekcja historii zostanie w pamięci uczniów na zawsze.

Saturday the 26th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.