INNOWACJA PEDAGOGICZNA „TABLICZKA MNOŻENIA – KRÓLOWĄ LICZENIA”
W roku szkolnym 2025/2026 uczniowie klasy 3c uczestniczyli w realizacji innowacji pedagogicznej „Tabliczka mnożenia – królową liczenia”, której głównym celem było rozwijanie kompetencji matematycznych poprzez atrakcyjne i angażujące formy pracy.
Podczas zajęć dzieci doskonaliły umiejętności mnożenia i dzielenia, korzystając z różnorodnych gier karcianych, planszowych oraz zabaw edukacyjnych. Taka forma nauki sprzyjała zdobywaniu wiedzy poprzez działanie, rozwijała sprawność rachunkową, uczyła logicznego myślenia oraz zachęcała do podejmowania matematycznych wyzwań.
Realizacja innowacji miała również na celu wyrównywanie szans edukacyjnych, zapobieganie trudnościom w nauce matematyki, kształtowanie odporności emocjonalnej podczas rozwiązywania zadań oraz rozwijanie umiejętności współpracy w grupie. Ważnym elementem zajęć była także nauka zasad zdrowej rywalizacji, wzajemnego szacunku i przestrzegania reguł podczas wspólnej zabawy.
Przeprowadzone działania spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem uczniów. Dzieci z entuzjazmem uczestniczyły w zajęciach, chętnie wykonywały zadania oraz aktywnie brały udział w grach i zabawach matematycznych. Zastosowanie metod aktywizujących i edukacyjnych gier znacząco zwiększyło motywację do nauki oraz sprawiło, że utrwalanie tabliczki mnożenia stało się przyjemnością.
Efekty realizacji innowacji były bardzo widoczne – uczniowie osiągnęli wyższy poziom sprawności w zakresie mnożenia i dzielenia, z większą pewnością wykonywali działania matematyczne oraz wykazywali pozytywne nastawienie do nauki matematyki.
Innowacja pokazała, że nauka poprzez zabawę jest skutecznym sposobem rozwijania matematycznych talentów i budowania wiary we własne możliwości.




