Dzień Języków Obcych

Dnia 26 maja 2014 roku w Publicznym Gimnazjum w Wolanowie odbył się Dzień Języków Obcych.

Przedstawiciele klas zmagali się z wyznaczonymi zadaniami w języku angielskim i niemieckim. Uczniowie przygotowali prezentację multimedialną Gallileo.  W zakres jej wchodziły następujące dziedziny: niezwykłe wynalazki, wydarzenia historyczne, zwyczaje, miejsca lub budowle, potrawy oraz postacie i ciekawostki z ich życia krajów obszaru anglojęzycznego oraz niemieckojęzycznego.

Kolejny konkurs obejmował graficzne przedstawienie idiomu w obu językach. Jury miało również przyjemność degustacji potraw typowych dla danego kraju. Uczniowie mogli przekonać się jak ważna jest umiejętność posługiwania się obcym językiem przedstawiając scenki z życia wzięte: rezerwując wczasy, zapraszając na przyjęcie, robiąc zakupy w sklepie spożywczym, zapisując się na dodatkowe zajęcia pozaszkolne, zamawiając posiłek w restauracji oraz prezentując rozmowę nauczyciela z uczniem w szkole. Inne konkurencje obejmowały reklamę nauki języków obcych oraz zaśpiewanie fragmentu tekstu do wybranej melodii w języku angielskim lub niemieckim.

Zwycięzcami Dnia Języków Obcych zostali:

I miejsce klasa IIB  (A. Czerwiec, K. Defińska, J. Gajewska W. Golińska, M. Gryza, A. Neska, D. Sambor)

II miejsce klasa III B (W. Bieniek, Z. Bieniek, L. Kłys, S. Malczewska, A. Pisarek, J. Sobolewska,

C. Sławiński)

III miejsce klasa III B (P. Bielecka, K. Domagalski, I. Kaluga, F. Korbecki, M. Kwietniewska,

M. Rogozińska, K. Wojcieszak)

Zwycięskie drużyny zostały nagrodzone.

Monday the 20th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.