Pani poseł Julia Pitera w ZSO w Wolanowie

W tym roku obchodzimy w Polsce 10 rocznicę przystąpienia naszego kraju do Unii Europejskiej. Mając to na względzie w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Wolanowie w dniu 5 maja zorganizowaliśmy Dzień Europejski.  Honorowym gościem była pani poseł Julia Pitera. Przybyłych gości oraz uczniów obu naszych szkół powitała pani dyrektor Elżbieta Wertejuk, a po niej głos zabrała pani poseł Julia Pitera.  Szkolny zespół folklorystyczny „Wolanianki” odśpiewał hymn UE. Przy licznie zgromadzonej publiczności szkolnej odbyły się zmagania konkursowe uczniów klas 4 – 6 w trzyosobowych zespołach.

Najlepszy okazał się zespół klasy V a w składzie: Paulina Sławińska, Daniel Siara, Sara Wordingham. Ze względu na ograniczenia czasowe nie udało się jednak przeprowadzić planowanej dyskusji z panią poseł, na co liczyła szczególnie młodzież gimnazjalna. Forma zadawanych pytań i odpowiedzi dałaby możliwość bliższego poznania zainteresowań, dorobku parlamentarnego i planów na przyszłość naszego Gościa.

W ramach przygotowań, kilka dni wcześniej, odbył się konkurs gimnazjalny pt. „Unia Europejska – wczoraj, dziś jutro”. Zainteresowani uczniowie wszystkich klas mieli możliwość przystąpienia do testu sprawdzającego wiedzę o Unii Europejskiej. Spośród 15 uczniów pierwsze trzy nagrodzone miejsca zdobyli: Katarzyna Siara kl. III C, Dariusz Łobodziński kl. ID, Angelika Śledź III D.

Dla osób uzdolnionych plastycznie zorganizowano dwa konkursy tematyczne na plakat dotyczący wybranego kraju Unii Europejskiej oraz na pracę plastyczną pt. „Symbol Polski w Unii Europejskiej”. Na oba konkursy plastyczne swoje prace złożyło łącznie 17 uczniów, a nagrody przypadły następującym osobom: Magdalena Rogozińska kl. III B, Sylwia Malczewska kl. III B, Ilona Kaluga kl. II IB, Filip Korbecki kl. III B i Aleksandra Wojtysiak kl. III C. Wszystkie prace plastyczne wyeksponowaliśmy w formie barwnej scenografii w hali sportowej, w której odbyło się spotkanie z panią poseł.

Najlepszym uczniom wręczono okolicznościowe nagrody ufundowane przez Panią Poseł.

Zorganizowany Dzień Europejski pozwolił uczniom obu naszych szkół zapoznać się bliżej z tematyką unijną, a także z kulturą państw członkowskich.

Monday the 20th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.