Konkurs czytelniczy „Ludzie pióra”

W październiku w bibliotece szkolnej ZSO – PSP i PG przeprowadzony został konkurs czytelniczy „Ludzie pióra” przygotowany przez aktyw biblioteczny szkoły podstawowej i gimnazjum (wykorzystano scenariusz z „Biblioteki w Szkole” 2014 nr 9 s. 36 – 37 z modyfikacjami dostosowanymi do zainteresowań czytelniczych uczniów).  Wcześniej przez cały miesiąc uczniowie mieli możliwość zgłoszenia, jakich książek oczekują w bibliotece. Informacja zostanie wykorzystana przy aktualizowaniu księgozbioru biblioteki. Tego dnia biblioteka udekorowana była kolorowymi balonikami, planszami informującymi o święcie  bibliotek oraz sentencjami dotyczącymi czytania, książek. W konkursie udział wzięli uczniowie klas V – VI PSP oraz I – II PG. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą na temat poetek i poetów polskich. Nie zabrakło przy tym akcentów humorystycznych. Uczeń klasy V przebrany za Zosię Samosię  wzbudził ogólne zainteresowanie postacią autora utworu.

….Jest taka jedna Zosia, Nazwano ją Zosia Samosia …

Popularne utwory, takie jak „Stefek Burczymucha czy „Deszcz majowy” czasami budziły wątpliwości, kto jest ich autorem. Uczniowie, którzy wykazali się znajomością autorów zostali nagrodzeni gromkimi brawami oraz słodką nagrodą, ufundowaną przez panią dyrektor. Innowacją w konkursie i dużym zaskoczeniem dla uczestników były prezentacje własnych utworów uczennic naszej szkoły. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum.

Zwieńczeniem obchodów Miesiąca Bibliotek Szkolnych było otwarcie wystawy plastycznej uczniów klasy III, którzy wykonali prace ilustrujące stronę tytułową ulubionej książki. Uczniowie gimnazjum z wielką chęcią kończyli myśl „Czytam, bo….”, umieszczoną w „chmurkach” w różnych miejscach w bibliotece.

Tuesday the 16th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.