Projekt UNICEF „WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA”

Utworzono: poniedziałek, 09 marzec 2015 Opublikowano

Nasza szkoła przystąpiła do światowego projektu UNICEF WSZYSTKIEKOLORYŚWIATA.

Projekt miał na celu kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy tolerancji i otwartości na inne kultury, pokazanie, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, ale także przyjemne.
W ramach kampanii uczniowie wykonali szmaciane laleczki, przedstawiające postacie różnych narodowości, według szablonu przesłanego przez UNICEF. Laleczka ta nie jest zwykłą szmacianą lalką – jest symbolem pomocy, jakiej dzieci chcą udzielić swoim rówieśnikom z biednych krajów. Każda laleczka ma swoje imię, kraj, z którego pochodzi, jakieś hobby.

Wykonane przez uczniów laleczki zostały sprzedane podczas tegorocznej zabawy choinkowej, a pozyskane pieniądze zostaną przekazane na konto UNICEF na rzecz pomocy dzieciom w Sudanie Południowym.

Każda szkoła realizująca projekt weźmie udział w konkursie na „najbardziej oryginalną laleczkę”, który prowadzony będzie na Facebooku, na oficjalnej stronie projektu „Wszystkie kolory świata”. Nagrodą dla zwycięskiej szkoły będzie koncert Majki Jeżowskiej, Ambasadora Dobrej Woli UNICEF.

Szczegółowe informacje na temat konkursu zostaną ogłoszone w późniejszym terminie. Laleczką reprezentującą naszą szkołę będzie Dorotka z Polski, wykonana przez Annę Siudę i Julitę Dąbrowską z kl. 4b.

Koordynatorem akcji jest Marta Stępień we współpracy z Lidią Gomułą i Beatą Stanik.

Wednesday the 8th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.