W KRĘGU ŚWIĄT WIELKANOCNYCH

Utworzono: środa, 08 kwiecień 2015 Opublikowano

Dnia 24 marca 2015r. w ramach innowacji "W kręgu Świąt Wielkanocnych" odbył się Wielkanocny turniej gier i zabaw dla klas 0 - III.

Dzieci brały udział we współzawodnictwie w grupach. Najwięcej emocji dostarczyły: bieg z palmą, wożenie misia, piłek na taczkach, przeciąganie liny oraz klasowe tworzenie pisanek. Wykonane przez dzieci pisanki wyeksponowane były na szkolnym holu.

Podczas zajęć dzieci tworzyły różnokolorowe kwiaty, wyszukiwały informacje w jaki sposób i z jakich materiałów wykonane były dawniej palmy.

Dzieci klas 0 - VI wraz z nauczycielami uczestniczyli w procesji Niedzieli Palmowej oraz wzięły udział w konkursie palm w kościele Św. Doroty w Wolanowie. Księża, dzieci, rodzice i wierni podziwiali piękno kolorowych palm w czasie procesji oraz Mszy Świętej. Proboszcz parafii ufundował nagrody dla wszystkich uczestników konkursu.

W klasach IV - VI odbył się międzyklasowy konkurs na książkę kucharską. Uczniowie opracowali najciekawsze przepisy dań świątecznych w ich rodzinach.

Nauczyciele zapoznali uczniów na lekcjach wychowawczych z obrzędami i tradycjami Świąt Wielkanocnych naszego regionu.

Wednesday the 8th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.