Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

2 marca 2015 roku w Publicznym Gimnazjum w Wolanowie odbyła się akademia upamiętniająca Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Akademia miała na celu przybliżenie historii tragicznych postaci niepodległościowego i antykomunistycznego podziemia: Danuty Siedzikówny „Inki„, rotmistrza Witolda Pileckiego, oraz Augusta Emila Fieldorfa, „Nila„

Montaż słowno-muzyczny przygotowali uczniowie z kl. III B pod kierunkiem p. B. Czerwińskiej, M. Gajewskiej oraz p. J. Bielawskiego.

Scenografię przygotowała p. A. Kosiec, a stroną dźwiękową zajmowali się uczniowie z kl. III A.

Zdjęcia oraz fragmenty filmów opracował p. K. Gałka.

Uroczystość przebiegała w podniosłej, pełnej zadumy atmosferze i była oddaniem hołdu tym, których imion przez dziesiątki lat nie wolno było wymawiać.

Thursday the 9th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.