Film jako narzędzie edukacji

Patronat honorowy:

Program konferencji:

12.00-12.05 Oficjalne otwarcie konferencji i przywitanie gości.

12.05-12.15 Dobre praktyki w naszych szkołach.Prezentacja klasy
I PG o profilu humanistyczno-filmowym i innowacji realizowanej w szkole „Film uczy, bawi, wychowuje” – Dorota Bujak, Małgorzata Kuśmierczyk, ZSO w Wolanowie.

12.15-12.35 Filmoteka Szkolna jako materiał do zajęć edukacyjnych i wychowawczych. Prezentacja programu – Agata Sotomska, koordynatorka programu Filmoteka Szkolna, Polski Instytut Sztuki Filmowej.

12.35-12.45 Sieciowanie nauczycieli w ramach projektu Filmoteka Szkolna – Anna Równy, lider regionalny Filmoteki Szkolnej, edukator filmowy i medialny.

12.45-13.30 Film jako narzędzie kształcenia i wychowania
– dr Beata Lisowska, UMCS w Lublinie.

13.30-14.30 Warsztaty dla nauczycieli:

• Film w praktyce nauczania wczesnoszkolnego (aspekty wychowawcze) – dr Marcin Skorek, Interdyscyplinarny Program Edukacji Medialnej Kino Szkoła.
  • Film w praktyce nauczyciela-wychowawcy w klasach IV-VI – Joanna Zabłocka-Skorek, Interdyscyplinarny Program Edukacji Medialnej Kino Szkoła.
  • Edukacja filmowa a projekt gimnazjalny – Anna Mirska-Czerwińska, koordynatorka projektu Filmoteka Szkolna. Akcja!, Centrum Edukacji Obywatelskiej.

14.30-15.00 przerwa

15.00-15.20 Film dokumentalny w pracy wychowawczej – Diana Gaik, koordynatorka programu edukacyjnego Akademia Dokumentalna,Against Gravity.

15.20-17.20 Projekcja filmu „Alfabet” w reż. Erwina Wagenhofera*. Po filmie dyskusja: „Nowe spojrzenie na edukację”.

17.20-17.30 podsumowanie i zamknięcie konferencji

Konferencji towarzyszyć będą warsztaty dla uczniów gimnazjum „Jak powstaje film i po co?” prowadzone przez Jarosława Basaja, lidera regionalnego Filmoteki Szkolnej, nauczyciela j. polskiego i edukacji filmowej, oraz Dorotę Bujak, Małgorzatę Kuśmierczyk – nauczycielki ZSO w Wolanowie.

Sunday the 19th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.