Cała szkoła czyta dzieciom

Utworzono: wtorek, 26 maj 2015 Opublikowano

W ramach tej akcji w Bibliotece Szkolnej ZSO – PSP i PG zorganizowano  w dniu 18 maja 2015 r. kolejną edycję głośnego czytania dla najmłodszych

CAŁA SZKOŁA CZYTA DZIECIOM

W tym dniu uczniowie klas 0 – III PSP wraz z  wychowawcami odwiedzili bibliotekę.
Celem akcji było:

• Rozwijanie zainteresowań czytelniczych uczniów.
  • Wyrabianie pozytywnego nastawienia do czytania.
  • Promowanie twórczości regionalnej.

Biblioteka może poszczycić się nawiązaniem ścisłej współpracy z bajkopisarzem ziemi radomskiej, panem Wojciechem Krupą. Autor zapoznał młodych czytelników ze swoimi najnowszymi utworami. Dzieci z zaciekawieniem uczestniczyły w zabawach poetyckich, które przedstawiał pan Wojtek, takich jak rymowanki, zagadki, wcielanie się w różne role. Bawiły się przy tym doskonale. Zaproszeni goście czytali bajki i legendy poety. Pani dyrektor szkoły podstawowej Małgorzata Chrzanowska utworem „Słonik Nicponik”

zainaugurowała czytanie. Kolejny gość pani dyrektor Elżbieta Wertejuk zachwyciła wszystkich czytaniem „Pszczółki”. Nauczycielka języka polskiego gimnazjum pani Dorota Bujak wzbudziła swoim czytaniem o „Kłopotach czarnego liska” zachwyt autora oraz publiczności. Do naszej akcji włączyli się też rodzice. Mama trzecioklasisty ze szkoły podstawowej pani Mariola Lipińska z wielkim entuzjazmem przeczytała utwór z serii „Bajeczki z wojtkowej teczki”. Tego dnia uczniowie zaprzyjaźnieni z biblioteką – Sara Wordingham, Mikołaj Pikiewicz i Zuzanna Sobolewska, wspólnie z panem Wojtkiem odegrali scenki bajkowe, co nagrodzone było wielkim aplauzem wszystkich słuchających.

Spotkanie było bardzo udane, a wszystkie osoby czytające otrzymały ogromne brawa. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w naszą akcję.

Jolanta Prawda i Janina Laskowska

Thursday the 18th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.