XII Gminny Konkurs Ortograficzny

Utworzono: wtorek, 02 czerwiec 2015 Opublikowano

Dnia 22 maja 2015 r. już po raz dwunasty w Publicznej Szkole Podstawowej w Wolanowie odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny klas II-III o tytuł Mistrza Ortografii 2015 r.

Główne cele  konkursu to:

- sprawdzenie umiejętności ortograficznych uczniów klas młodszych ,

- mobilizowanie do poznawania i utrwalania zasad ortograficznych, a przede wszystkim integracja uczniów szkół podstawowych z terenu naszej gminy.

Uczniowie ze szkół podstawowych klas II - III naszej gminy musieli zmierzyć się z trudnymi dyktandami ,,najeżonym” wyrazami z trudnościami ortograficznymi.

Dyrekcja naszej szkoły powitała zaproszonych gości, a panie polonistki rozpoczęły uroczyste dyktowanie. I jak co roku emocji było sporo, a nadziei na zwycięstwo jeszcze więcej.

Miło nam było gościć uczniów z Mniszka i Sławna wraz z nauczycielkami.

Najlepszymi okazali się :

I miejsce – Owczarek Wiktoria – PSP Sławno

II miejsce – Pachniak Aleksandra – ZSO-PSP Wolanów

III miejsce – Gocel Igor - ZSO-PSP Wolanów

- Siara Weronika – PSP Mniszek

I miejsce – Jakubowska Maja  – PSP Mniszek

II miejsce – Goliński Kamil - ZSO- PSP Wolanów

III miejsce – Bieniek Julia - PSP Sławno

- Golińska Zuzanna - ZSO- PSP Wolanów

Wszyscy finaliści konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez dyrekcję ZSO w Wolanowie i organizatorów konkursu.

Wszystkich chętnych uczniów zapraszamy za rok.

Beata Jastrzębska

Małgorzata Kowalska

Beata Życińska

Friday the 29th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.