Innowacyjna technika – programy zajęć technicznych dla gimnazjów

Utworzono: poniedziałek, 02 wrzesień 2013

Od września 2013 roku klasa pierwsza Publicznego Gimnazjum w Wolanowie będzie realizować pilotażowy program z techniki opracowany w ramach projektu POKL 3.3.4/2011  p. t. „Innowacyjna technika – programy zajęć technicznych dla gimnazjów”, finansowego ze środków Unii Europejskiej i środków budżetu Państwa w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, działanie 3.3 Poprawa jakości kształcenia, poddziałanie 3.3.4 Modernizacja treści i metod kształcenia – projekty konkursowe. Do projektu przystąpiło 20 gimnazjów w Polsce, które będą realizowały pięć programów opracowanych wokół następujących osi tematycznych: „Technika Domowa”, „Energia i Robotyka”, „Woda”, „Konstrukcje”, „Przepływ Informacji”. Celem nadrzędnym projektu jest kształtowanie postaw innowacyjnych nauczycieli i młodzieży. http://www.not.mtd.edu.pl/

W projekcie weźmie udział 128 uczniów klas pierwszych gimnazjum, którzy będą realizować program pod kierunkiem nauczycieli techniki: p. Rafała Błędowskiego,  p. Konrada Gałki,  p. Agaty Mąkosy, p. Agnieszki Miecznikowskiej. Do projektu spośród radomskich szkół zostały zakwalifikowane: Publiczne Gimnazjum w ZSO w Wolanowie, I Społeczne Gimnazjum STO w Radomiu, Publiczne Gimnazjum nr 23 w ZSO nr 6 im. Jana Kochanowskiego, Publiczne Gimnazjum w ZSO im. Kornela Makuszyńskiego w Natolinie.

Uczniowie klas pierwszych wszystkich ww placówek będą realizować program „Technika domowa”  opracowany w oparciu o najnowszą podstawę programową kształcenia ogólnego dla gimnazjów. Zajęcia tematyczne zostały przedstawione w formie dwóch zróżnicowanych
pod względem treści modułów: „Wokół domu – od projektu do efektu.” oraz „Inteligentne rozwiązania w domu.” Autorami programu są nauczyciele: p. Agata Mąkosa, p. Agnieszka Miecznikowska, p. Rafał Błędowski,  p. Konrad Gałka  i dyrektor ZSO w Wolanowie  Elżbieta Wertejuk.

Celem programu jest Program Uczniowie będą rozumieli znaczenie działań i rozwiązań innowacyjnych. Temat Technika Domowa został ujęty w znaczeniu zastosowania techniki nie tylko do obsługi urządzeń domowych, ale przybliża zagadnienia związane z projektowaniem domu  i jego właściwego użytkowania. Właściwe kształtowanie otaczającej nas przestrzeni pozwala nam stworzyć zagadnienia środowisko życia bezpieczne, estetyczne i wygodne. Poza tym zakres treści jest bliski każdemu, kto marzy o własnym domu w przyszłości. Program uwzględnia możliwości indywidualizacji pracy w zależności od potrzeb i możliwości uczniów oraz warunków, w jakich program będzie realizowany. Ma umożliwić rozwijanie i doskonalenie umiejętności pracy w grupie poprzez uświadomienie uczniom, że obecny rozwój techniki, odkrywanie nowych rozwiązań jest uzależnione od pracy zespołu specjalistów.Ma pokazać uczniom znaczenie techniki w życiu codziennym.

Friday the 26th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.