Inauguracja roku szkolnego 2013/2014

Utworzono: wtorek, 17 wrzesień 2013

Uroczystość rozpoczął występ zespołu „Wolanianki” nawiązując do rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Następnie pani dyrektor Elżbieta Wertejuk powitała wszystkich zgromadzonych na rozpoczęciu nowego roku szkolnego, szczególnie Panią Wiolettę Kotkowską przedstawicielkę Pani Ewy Kopacz  Marszałka Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej, podkreślając, że „to wielkie dla nas wyróżnienie i wielki zaszczyt”.

Zaszczyceni zostaliśmy obecnością władz gminnych w osobie Pana Krzysztofa Murawskiego, Wójta Gminy Wolanów włodarza naszej gminy i szkoły. Obecny był ksiądz proboszcz Tadeusz Kszczot, który uroczystą Mszą Świętą rozpoczął uroczystości. Szczególnie ważnymi gośćmi byli nauczyciele,  rodzice i uczniowie.

Pani Wioletta Kotkowska, odczytała list Pani Marszałek oraz przekazała w jej imieniu stół do ping ponga.

Następnie głos zabrał Pan Krzysztof Murawski Wójt Gminy Wolanów, który życzył zebranym uczniom zapału do pracy i roku bogatego w sukcesy.

Pani dyrektor Elżbieta Wertejuk w swoim krótkim wystąpieniu szczególnie serdecznie powitała pierwszoklasistów, którzy dziś po raz pierwszy przekroczyli próg szkoły. Wszystkim uczniom życzyła dużo wiary w siebie i swoje możliwości, zdobywania wysokich ocen. Pedagogom jak najmniej stresu i rozczarowań, dużo zapału i optymizmu. Rodzicom wiary w swoje pociechy. Samorządowi lokalnemu czynnego wspomagania działań szkoły.

„Novum” tego roku w PG będzie klasa sportowa, która jest odpowiedzią na oczekiwania rodziców i młodzieży. Uczniowie klas pierwszych będą uczniami klasy matematyczno technicznej w której będzie realizowany pilotażowy program „Technika domowa”, klasy humanistyczno-teatralnej, klasy turystyczno-językowej klasy humanistycznej.

Rok szkolny 2013/2014 został  rozpoczęty. Zadbajmy aby wszyscy dotarli do celu i poczuli radość z dobrze wykonanego zadania.

Friday the 26th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.