„Z profilaktyką na ty…”

W dniu 16 marca 2016r. w radomskim Teatrze Powszechnym odbył się konkurs, którego głównym organizatorem było gimnazjum nr 22 w Radomiu. Nosił on tytuł „Z profilaktyką na ty…”i skierowany był do gimnazjalnych grup teatralnych. Wśród dziesięciu innych zespołów udział wzięli również przedstawiciele PG w Wolanowie – uczniowie  z klas 3b,3d i 2d pod opieką pań: Agnieszki Wlazło, Elżbiety Kacprzyckiej i Barbary Waśkiewicz. Oprawą plastyczną zajęła się pani Beata Rosińska. Przygotowana została inscenizacja sztuki bajkopisarza, pana Wojciecha Krupy pt:” Na kłopoty przyjaciel”. Rozemocjonowani, lekko speszeni, ale skupieni uczniowie stanęli na deskach prawdziwego teatru przed profesjonalnym jury. Zaprezentowali wynik pracy kilku tygodni. Spektakl opowiadał historie zagubionych, ulegających nałogom nastolatków, którzy próbują wyprostować swoje drogi. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 21 marca. Trzymajcie kciuki!

Opracowała: Agnieszka Wlazło

Friday the 3rd. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.