Dzień Amerykański

9 czerwca 2016 roku w Publicznym Gimnazjum w Wolanowie odbył się Dzień Amerykański zorganizowany przez nauczycieli języka angielskiego Elżbietę Kacprzycką, Marlenę Stanik, Magdalenę Zarębską, w którym wzięli udział uczniowie klasy ID realizujący innowacyjny program „Let’s  Discover America” oraz klas IID, IIC  i  IIIC. Specjalnymi gośćmi były panie z American Corner w Radomiu – Urszula Malmon oraz Vanessa De Wig - ulubiony native speaker z Chicago, która opowiadała o swoim rodzinnym mieście. Uczniowie uczestniczyli w licznych konkursach, wykazując się ogromną kreatywnością i poczuciem humoru.

Każda z grup wykonała „mind map” na temat wylosowanego stanu w USA.  Dzięki  rzetelnemu przygotowaniu się do prezentacji  pozostali uczniowie dowiedzieli się wiele ciekawych informacji. Ponad to 10 rund konkursu udowodniło, że posiadają ogromną wiedzę o geografii, symbolach, historii i kulturze  Stanów  Zjednoczonych.  Znajomość  muzyki w konkursie ” Jaka to melodia?”, umiejętność  czytania twisterów, czyli łamańców językowych w języku angielskim była godna podziwu . Zabawa w kalambury okazała się świetnym sposobem na sprawdzenie znajomości  idiomów w języku angielskim. Wszystkim tym konkursom towarzyszyła świetna zabawa, a szczególny aplauz wywołały pokazy tańca: indiańskiego, kowbojskiego, rock and roll’a oraz  Jackson’s Dance ze znanym „moon walk step”. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom klasom IIIc, IId i ID oraz wszystkim uczestnikom Dnia Amerykańskiego.

Friday the 3rd. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.