Utworzono: czwartek, 16 czerwiec 2016 Opublikowano

Dnia 15 czerwca br. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z policjantem z Komendy Wojewódzkiej  Policji z siedzibą w Radomiu. Prelekcję z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz bezpiecznych zachowań podczas spędzania czasu wolnego dla uczniów klas IV-VI przeprowadził aspirant sztabowy Mirosław Guziński.

Uczniowie dowiedzieli się dlaczego należy stosować elementy odblaskowe, jakie podstawowe wyposażenie powinien posiadać każdy rower, jak bezpiecznie zachowywać się na drodze i podczas spędzania czasu wolnego. Większość z omawianych zagadnień była dzieciom znana, co powinno świadczyć o umiejętności właściwego zachowania się w różnych sytuacjach. Łącznie przekazywanie informacji w tym zakresie zwłaszcza przez policjanta, na pewno pozwoli na utrwalanie tych wiadomości przez dzieci. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, zadawali pytania, na które policjant chętnie odpowiadał. Bardzo spodobał się uczniom zaprezentowany pokaz kierowania ruchem drogowym oraz pokazywane akcesoria policyjne. Podczas spotkania wykorzystany został symulator jazdy motorowerem. Umożliwia on jazdę w różnych warunkach i sytuacjach drogowych, prezentując kilka rodzajów dróg i nawierzchni. Taka forma zdobywania wiedzy przypadła dzieciom do gustu.

Nasz gość spotkał się także z dziećmi z oddziałów zerowych. Spotkanie rozpoczęło się od wyjaśnienia na czym polega praca Policjanta i zaprezentowania munduru i podstawowego sprzętu, którym na co dzień posługuje się policja. Głównym celem przybycia Policjanta była pogadanka na temat poruszania się po drogach oraz bezpieczne zachowania w kontaktach z osobami obcymi. Dzieci chętnie słuchały rad, brały udział w rozmowie, zadawały pytania.

Spotkanie z przedstawicielem Policji zostało zrealizowane w ramach innowacji „Wiem, umiem, rozumiem – czuję się bezpiecznie”.

Opracowanie:

Beata Stanik

Lidia Gomuła

Friday the 3rd. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.