„Pociąg” do kultury na trasie Łódź-Warszawa

Dnia 26 września 2016 r. uczniowie klas szóstych wraz z opiekunami p. Lidią Gomułą i p. Agnieszką Paździor wyjechali na wycieczkę do Łodzi. Wyjazd odbył się w ramach projektu „Pociąg” do kultury na trasie Łódź-Warszawa adresowanego do uczniów klas VI ze wszystkich szkół podstawowych w gminie Wolanów. Projekt został przygotowany przez Stowarzyszenie „Dla Przyszłości Gminy Wolanów”.

Uczniowie wzięli udział w warsztatach plastycznych, tanecznych, muzycznych, wokalno – aktorskich prowadzonych przez pracowników Teatru Wielkiego w Łodzi. Poznali wiele ciekawych osób, które przybliżyły im „życie i pracę teatru”. Był to bardzo mile i ciekawie spędzony czas.

Następnie szóstoklasiści zwiedzili Muzeum Animacji Semafor. Poznali kolejne etapy tworzenia filmu animowanego i mieli możliwość zobaczenia bohaterów filmów tj. „Miś Uszatek”, „Przygody misia Kolargola”, „Parauszek i przyjaciele”.

To była jedna z tych wycieczek, których się nie zapomina.

Projekt dofinansowany przez Fundację PZU w ramach konkursu dotacyjnego „PZU z Kulturą”- edycja 2016.

Friday the 3rd. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.