Europejski Dzień Języków Obcych

26 września w Publicznym Gimnazjum w Wolanowie obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych, które zostało ustanowione w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy, przygotowany przez anglistki Elżbietę Kacprzycką i Magdalenę Zarębską oraz germanistkę Anetę Wojtan. Uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w licznych konkursach, sprzyjających integracji i dobrej zabawie: rozpoznawali flagi państw europejskich, układali je z kolorowych kartek papieru, śpiewali piosenkę „Panie Janie” w języku angielskim, niemieckim i francuskim, czytali łamańce językowe, a także tańczyli zorbę, kankana i taniec belgijski.  Uczniowie sprawiali wrażenie bardzo zadowolonych oraz dowiedzieli się, że warto uczyć się języków obcych. Zwycięska klasa została obdarowana słodkim upominkiem.

Friday the 3rd. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.