„Pasowania nadszedł czas, będzie uczniem każdy z nas.

Z tej okazji przyrzekamy, że się bardzo postaramy.

pilnie świat poznawać, dobry przykład innym dawać,

być pomocnym w domu, w szkole i wypełniać ucznia rolę.”

Pasowanie to ważne wydarzenie w życiu każdego ucznia. W czwartek 20 października o godzinie 9.30, rozpoczęło się ślubowanie klas pierwszych Publicznej Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Wolanowie. W uroczystości tej wzięło udział trzy klasy pierwsze: 1a, 1b, 1c, wraz z wychowawcami, Dyrektor szkoły Elżbieta Wertejuk, Wicedyrektor Małgorzata Chrzanowska, Wójt Gminy Wolanów Adam Gibała, przedstawiciele policji grono pedagogiczne Zespołu Szkół, przewodnicząca Rady Szkoły, oraz licznie zgromadzeni rodzice i uczniowie naszej Szkoły.

Przygotowania do uroczystości trwały od początku roku szkolnego. Panie wychowawczynie klas pierwszych zapoznawały i wdrażały swoich uczniów do pełnienia różnych obowiązków wynikających z faktu rozpoczęcie nauki w szkole. Klasy pierwsze przygotowały na dzień ślubowania część artystyczną, aby zaprezentować swoje umiejętności i zdolności przed licznie zgromadzoną publicznością. W przygotowaniach do tego ważnego występu pomagali ich starsze koleżanki i koledzy.

Następnie w obecności zaproszonych gości, rodziców i nauczycieli uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie. Aktu pasowania dokonała Pani Dyrektor oraz złożyła uczniom życzenia wielu sukcesów w nauce. Do życzeń przyłączyli się zaproszeni goście. Dzieci na pamiątkę otrzymały dyplom, legitymację, prezenty od policjantów, klas drugich oraz upominki od Wójta Gminy.

Po uroczystości uczniowie udali się na poczęstunek przygotowany przez wychowawców i rodziców. Natomiast po poczęstunku odbyły się tańce.

Friday the 3rd. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.