Uroczyste pasowanie pierwszoklasistów na czytelników biblioteki szkolnej

W dniu 20 marca 2018 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość pasowania pierwszoklasistów na czytelników. Pasowanie poprzedzone zostało wizytą uczniów w bibliotece, gdzie poznali regulamin biblioteki, zasady zachowania się w bibliotece oraz jak wypożyczać książki. Z kart czarodziejskiej księgi dowiedzieli się, o co proszą książki:

„Nie pisz i nie rysuj na mych kartach,
Bo jeśli mnie zniszczysz, nie będę nic warta
Nie zaginaj rogów i dbaj o okładkę
Gdy przerwiesz czytanie, włóż we mnie zakładkę”

Następnie pierwszoklasiści obejrzeli inscenizację bajek pt. „Baśniowy ambaras”
i „Calineczka” zaprezentowane przez grupę teatralną „Limaki”. Grupę przygotował pan Kamil Woźniak, absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie – Wydziału Aktorskiego. Pan Kamil od wielu lat współpracuje ze szkołami, prowadząc warsztaty teatralne z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Nad całością przedstawienia czuwały panie: Jolanta Prawda, Beata Rosińska, Lidia Gomuła i Anna Klusek. Za nagłośnienie odpowiadał pan Konrad Gałka. Po przedstawieniu uczniowie klas I a i I b złożyli przyrzeczenie:

„My uczniowie pierwszej klasy, uroczyście przyrzekamy, że będziemy książki kochać, krzywdy zrobić im nie damy. Wskazówek i rad książek będziemy słuchać z uwagą. Obowiązki czytelnika traktować z powagą. Przyrzekamy!”

Od tej chwili pierwszoklasiści są pełnoprawnymi czytelnikami naszej biblioteki i mamy nadzieję, że będą stałymi gośćmi w bibliotece i kontakt z książką sprawi im wiele radości i dostarczy niezapomnianych przeżyć i wrażeń.

Friday the 10th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.