Dzień Patriotyczny „Miej Polskę w sercu”

Dnia 27 kwietnia 2018 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Patriotyczny pod hasłem „Miej Polskę w sercu”. Uroczystość rozpoczęła się od „Biegu z flagą”, który jest tradycją naszej szkoły i odbywał się po raz trzeci.

Kolejnym punktem była akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

227 lat temu posłowie wybrani przez obywateli Rzeczypospolitej przyjęli pierwszą w Europie i drugą na świecie konstytucję. W swoim wystąpieniu uczniowie przybliżyli znaczenie tego wydarzenia w historii naszej Ojczyzny. Przypomnieli tło historyczne wydarzeń z 3 maja 1791r. i wyjaśnili, dlaczego jest to nadal tak ważny dzień dla Polski.

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w IX konkursie „Nasza mała ojczyzna” zorganizowanym przez Starostwo Powiatowe w Radomiu i burmistrza miasta Pionki. Laureaci konkursu otrzymali z rąk Pani Dyrektor nagrody i gratulacje.

Dzień Patriotyczny swoją obecnością uświetnili członkowie Radomskiego Bractwa Strzelców Kurkowych – Pan Mariusz Fogiel, Pan Jacek Puchała i Pani Sabina Puchała, Pan Krzysztof Iwańczuk i Pani Alicja Wojciechowska – Iwańczuk, którzy opowiedzieli o tradycjach szlacheckich w Polsce oraz zaprezentowali stroje i wyposażenie ówczesnej szlachty polskiej.

Następnie odbył się koncert patriotyczny. Uczniowie klas IV – VII oraz II i III PG uczcili radośnie wolną Polskę. W słowach i nutach pieśni, i piosenek zaklęta jest przecież opowieść o Ojczyźnie. Polacy, od kiedy historia pamięta, śpiewali pieśni – gdy byli szczęśliwi, ale również wtedy, gdy Ojczyznę dotykało nieszczęście.

Samorząd Uczniowski zorganizował wystawę pod tytułem „Twórcy niepodległości”. Klasy IV – VII oraz II i III PG przygotowały plakaty na temat wylosowanej wcześniej postaci historycznej. Efekty ich prac można podziwiać na górnym holu, gdzie został utworzony kącik patriotyczny.

Nad całością Dnia Patriotycznego czuwały panie: Małgorzata Bisińska – Siara, Lidia Gomuła, Anna Sadownik. Uczniów do akademii przygotowały panie: Beata Czerwińska, Małgorzata Bisińska – Siara, Małgorzata Gajewska. Pomysłodawczynią koncertu patriotycznego była pani Anna Kosiec. Dekoracje wykonała pani Beata Rosińska, natomiast o oprawę techniczną zadbali: pani Beata Stanik oraz pan Konrad Gałka.

Tuesday the 23rd. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.