XV JUBILEUSZOWY GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY KL. II – III „O ZŁOTE PIÓRO DYREKTORA SZKOŁY”

Dnia 17 maja 2018 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Wolanowie odbył się XV JUBILEUSZOWY GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY KLAS II-III „O ZŁOTE PIÓRO DYREKTORA SZKOŁY”.

Główne cele konkursu to:

• Sprawdzenie umiejętności ortograficznych uczniów klas młodszych.
  • Mobilizowanie do poznawania i utrwalania zasad ortograficznych.
  • Popularyzowanie wśród dzieci zasad poprawnej polszczyzny.
  • Rozwijanie świadomości językowej.

Do udziału w potyczkach z ortografią zaproszenie przyjęły wszystkie szkoły podstawowe z terenu gminy Wolanów tj.: Publiczna Szkoła Podstawowa z Bieniędzic, Publiczna Szkoła Podstawowa z Mniszka, Publiczna Szkoła Podstawowa ze Sławna oraz Publiczna Szkoła Podstawowa z Wolanowa. W konkursie wzięło udział 37 uczestników.

Zaproszeni goście zostali uroczyście powitani przez Dyrektorów PSP w Wolanowie: Panią Elżbietę Wertejuk i Panią Małgorzatę Chrzanowską oraz organizatorki konkursu.

Dyktando uczniom klas drugich dyktowała pani dyrektor Małgorzata Chrzanowska, uczniom klas trzecich - nauczycielka języka polskiego pani Anna Klusek.

Jak co roku - emocji było sporo, a nadziei na zwycięstwo jeszcze więcej.

Po zakończonym pisaniu uczniowie skorzystali ze słodkiego poczęstunku. Następnie dzieci obejrzały przedstawienie teatralne przygotowane przez grupę uczniów z koła teatralnego „Limaki”, które w PSP w Wolanowie prowadzi aktor Kamil Woźniak, opiekunkami koła są także panie: Jolanta Prawda, Beata Rosińska, Lidia Gomuła i Anna Klusek.

Jury, w którego skład weszli opiekunowie uczniów biorących udział w konkursie, wyłoniło następujących finalistów:

W kategorii klas II:

I miejsce – Aleksandra Chodyra kl.2c – PSP Wolanów

II miejsce – Julian Janas kl.2b – PSP Wolanów

III miejsce – Zofia Grzyb kl.2 - PSP Mniszek

W kategorii klas III:

I miejsce – Amelia Zborowska kl.3a – PSP Sławno

II miejsce – Bartłomiej Bińkowski kl. 3b - PSP Wolanów

III miejsce – Filip Sieradz kl.3b - PSP Wolanów

Wszyscy finaliści konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez dyrekcję PSP w Wolanowie, a pozostali uczestnicy drobne upominki.

Miło nam było gościć uczniów z Mniszka, Sławna i Bieniędzic wraz z nauczycielkami.

Wszystkich chętnych uczniów zapraszamy za rok.

ORGANIZATORKI KONKURSU:

Beata Jastrzębska

Małgorzata Kowalska

Beata Życińska

Friday the 26th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.