Wycieczka krajoznawcza do Zakopanego

Uczniowie klasy Va oraz klas II i III PG w towarzystwie opiekunów – p. Ewy Walkiewicz, p. Anny Sadownik, p. Lidii Gomuły oraz p. Marcina Kaczmarskiego uczestniczyli w zorganizowanej w dniach 15 - 18 maja 2018 r. wycieczce krajoznawczej
w Tatry.

W drodze do Zakopanego zatrzymaliśmy się w Krakowie, aby zobaczyć Rynek Starego Miasta, Sukiennice, pomnik Adama Mickiewicza, kościół Mariacki oraz na żywo usłyszeć słynny hejnał z zabytkowej wieży.

Drugi dzień wycieczki to wyczerpujący ( dla niektórych) marsz do Morskiego Oka i z powrotem. Na trasie podziwialiśmy malowniczy wodospad - Wodogrzmoty Mickiewicza. Towarzyszył nam przewodnik, pan Tadeusz Figura, który w wyjątkowo interesujący sposób opowiadał o faunie i florze Tatr oraz historii tego polodowcowego jeziora. Przepiękne widoki i czysta woda Morskiego Oka zachwyciły wszystkich.

Następnego dnia udaliśmy się do malowniczej Doliny Strążyskiej, z której mieliśmy okazję podziwiać północne zbocze Giewontu. Wąską ścieżką po kamieniach dotarliśmy do wodospadu Siklawica. Tego samego dnia wjechaliśmy także na Gubałówkę. Z wysokości 1120 m. uczestnicy zachwycali się panoramą polskich Tatr i Zakopanego.

Ostatniego dnia naszego pobytu wybraliśmy się na najsłynniejszą ulicę Zakopanego - Krupówki, aby spróbować zakopiańskich specjałów i kupić upominki.

Wyjechaliśmy z mnóstwem wrażeń, miłych wspomnień i pragnieniem powrotu.

Lidia Gomuła

Friday the 26th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.