25.05.2018 r. odbyły się w Domu Kultury w Iłży prezentacje w ramach XXIV Przegląd Małych Form Teatralnych Inspirowanych Twórczością Bolesława Leśmiana, w których wzięły udział uczennice klasy II B wolanowskiego gimnazjum, pod kierunkiem pani Jolanty Węglickiej.

Jury w składzie: P. Adolf  Krzemiński  oraz  P. Marian Popis,  najwyżej oceniło przedstawienie klechdy Leśmiana pt. „Wiedźma”, w wykonaniu naszego zespołu: Julii Kądzieli, Marioli  Rzeszot, Natalii Siary i Natalii Szczytowskiej oraz odpowiedzialnej za muzykę- Julii Rybskiej, za scenografię- Oliwii Pietrasiewicz i suflerki - Ani Węglarz.

Doceniono i pochwalono nasz występ za wysoki poziom artystyczny, profesjonalizm i dojrzałość sceniczną dziewcząt oraz ich wkład pracy. Uczennice- aktorki otrzymały nagrody w postaci toreb turystycznych, wszystkim wręczono pamiątkowe dyplomy, a także dyplom i puchar dla szkoły.

Zwycięzcy przeglądu zostali zaproszeni do prezentacji na koncercie laureatów podczas Dni Leśmianowskich w niedzielę 27 maja, na który uczennice pojechały z rodzicami.

Należy dodać, że uczniowie gimnazjum z Wolanowa już po raz piąty wzięli udział w Przeglądzie Małych Form Teatralnych.

Jolanta Węglicka

Thursday the 25th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.