II edycja Międzyszkolnego Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej „Impressed by Music”

Dnia 16 maja 2018r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Wolanowie odbyła się II edycja Międzyszkolnego Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej „Impressed by Music”. W konkursie wzięło udział 10 solistów z pięciu szkół podstawowych w: Kowali, Mniszku, Orońsku, Sławnie oraz Wolanowie. Młodzi artyści prezentowali wysoki poziom swoich umiejętności wokalno – lingwistycznych.

Wykonanie utworów oceniało jury w składzie: przewodniczący – Mateusz Murawski, absolwent Akademii Muzycznej - nauczyciel Zespołu Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu,  Rafał Chmielewski - przedstawiciel wydawnictwa Express Publishing oraz Klaudia Kacprzyk – przedstawiciel Gminnego Centrum Kultury w Wolanowie.

Po wysłuchaniu wszystkich wykonawców jury przyznało I-III miejsca i dwa wyróżnienia:

I miejsce – Kinga Sadownik, PSP w Mniszku, która wykonała utwór „Let it be” zespołu The Beatles

II miejsce – Milena Sławińska, PSP w Wolanowie, która wykonała  „Colour of your life” Michała Szpaka

III miejsce – Maja Jedlikowska, PSP w Mniszku, która zaśpiewała piosenkę „When I was your man” Bruno Marsa.

Wyróżnienia otrzymały:

Paulina Chełmińska, PSP w Kowali, za wykonanie piosenki „Hallelujah” Leonarda Cohena.

oraz Magdalena Życzyńska, PSP w Mniszku, która zaśpiewała piosenkę „Malibu” Miley Cyrus.

Nagrodzeni i wyróżnieni wykonawcy otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy, natomiast wszyscy uczestnicy - dyplomy i drobne upominki.

Na festiwalu wystąpiła gościnnie Katarzyna Głogowska, uczennica naszego gimnazjum, która zajęła I miejsce w I edycji naszego festiwalu.

Solistki z naszej szkoły czyli Milenę Sławińską, Zuzannę Golińską i Natalię Grzywacz przygotowały panie Aneta Dziedzic, Marta Stępień i Zuzanna Dobkiewicz.

Impreza przygotowana została przez nauczycieli PSP w Wolanowie: Martę Stępień, Anetę Dziedzic, Beatę Stanik i Konrada Gałkę.

Na portalu społecznościowym Facebook zostało przeprowadzone głosowanie publiczności.  Utworzony został specjalny profil naszego festiwalu, gdzie można było zobaczyć występy uczestników i polubić wykonanie. Wykonawczynią, która zdobyła najwięcej głosów, tzw. „lajków” została uczennica naszej szkoły Zuzanna Golińska. Organizatorzy przyznali również nagrodę niespodziankę za największą liczbę wyświetleń wykonania piosenki, która trafiła do Kingi Sadownik uczennicy szkoły w Mniszku. Obydwie uczestniczki otrzymały dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Opracowała: Marta Stępień

Thursday the 25th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.