Boska uczta…

13. listopada 2018 roku uczniowie klasy 5b Publicznej Szkoły Podstawowej w Wolanowie mieli niezwykłą lekcję języka polskiego, której temat brzmiał: „Z wizytą na Olimpie”. Jej głównym celem było podsumowanie i utrwalenie wiadomości o mitologii greckiej. Od wielu dni poznawaliśmy wybrane mity, czytaliśmy o przygodach Odysa, podziwialiśmy dobroczyńcę ludzkości- Prometeusza, osądziliśmy postępowanie sprytnego Syzyfa. Wprowadzeni w świat wierzeń starożytnych Greków uczniowie poznawali zalety i wady bóstw, pochodzenie zjawisk przyrodniczych. Na wtorkowej lekcji wszystkie te wiadomości powtórzyliśmy w niecodzienny sposób. Oprócz konkursów głównym punktem zajęć były prezentacje uczniów- każdy z nich, wybrawszy jedno bóstwo, przygotował charakterystyczne przebranie. Wcielając się w role, opowiadali o jego atrybutach, zajęciach, przygodach. Kostiumy pomysłowe ( dziękujemy troskliwym mamom za pomoc!), atrybuty właściwe, przemowy ciekawe - krótko mówiąc- świetna zabawa nagrodzona ocenami celującymi! Wystąpieniom przysłuchiwała się pani wicedyrektor Bogusława Marszałek. Następnie wszyscy wzięli udział w uczcie bogów: pili nektar (sok) i jedli ambrozję (owoce), które tak jak greckim bogom mają nam dać wieczną młodość i nieśmiertelność!

Opracowała Agnieszka Wlazło

Tuesday the 23rd. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.