Pasowanie pierwszoklasistów na czytelników biblioteki szkolnej

W dniu 27 lutego 2019 r. bibliotekę szkolną odwiedzili bajkowi bohaterowie. Zapraszali uczniów klas pierwszych do odwiedzin Książkowej Krainy:

„W tej niezwykłej krainie
Różne książki, książeczki
Znane wszystkim wierszyki,
Opowieści, bajeczki”.

Wróbelek  Elemelek, krasnal Hałabała, Pinokio, Kaczka Dziwaczka, Miś Uszatek oraz Zajączek Szarek opowiadali o swoich przygodach oraz zachęcali do przeczytania o ich dalszych losach w książkach:

„Kto podróże odbywa
Do Książkowej Krainy,
Spotyka wielu znajomych,
Bo ich tu zaprosiliśmy.
Lepiej można ich poznać,
Gdy się z nimi spotkamy…”.

Uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą obowiązki czytelnika traktować z powagą i systematycznie wypożyczać książki.
W prezencie otrzymali piękne zakładki do książek, wykonane przez uczniów klas II i III. Spotkanie z książkowymi bohaterami dostarczyło wszystkim wiele radości oraz niezapomnianych wrażeń. W bajkowe postacie wcieliły się uczennice szkoły podstawowej oraz gimnazjum działające w aktywie bibliotecznym.

Friday the 29th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.