Kapitan Antoni Rutkowski ...

Dnia 7 listopada w przededniu Święta Niepodległości w naszej szkole gościliśmy pana kpt. Antoniego Rutkowskiego, weterana walki o niepodległą Polskę, który w wieku 14 lat wstąpił do radomskich Szarych Szeregów i przeprowadzał sabotaż przeciw okupantowi hitlerowskiemu. Po zakończeniu wojny wstąpił do Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość i walczył z totalitaryzmem komunistycznym. Brał udział w akcjach rozbicia więzienia UB w Kielcach i Radomiu. Następnie został więźniem w siedzibie NKWD i UB w Radomiu. Podczas spotkania uczniowie klas VIII a i b mogli posłuchać wspomnień p. Antoniego Rutkowskiego, obejrzeć fragmenty filmu o nim pt. Antoni Rutkowski, Żołnierz Niezłomny - ja też miałem 14 lat. Na zakończenie spotkania uczniowie zadawali pytania naszemu gościowi ,zrobili z nim pamiątkowe zdjęcia i wręczyli mu podziękowanie w imieniu naszej szkoły. Na spotkaniu obecny był również p. Dyrektor szkoły, Zbigniew Sarnat. Spotkanie zorganizowali nauczyciele naszej szkoły: p. Małgorzata Gajewska, p. Beata Czerwińska, p. Małgorzata Bisińska-Siara oraz p. Konrad Gałka.
Film o kpt. Antonim Rutkowskim – ja też miałem 14 lat.

Saturday the 20th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.