Święto Edukacji Narodowej w PSP w Wolanowie

Nauczyciel ociera się o wieczność.
Nigdy nie można stwierdzić, że kończy się jego wpływ.
H. Adams

Dnia 11.10.2019 r. odbyła się akademia z okazji Święta Edukacji Narodowej. Uczniowie przygotowali program artystyczny, w którym przypomnieli historię związaną z datą 14 października 1773 r., kiedy to w Rzeczpospolitej Obojga Narodów na wniosek króla Stanisława Augusta Poniatowskiego została powołana Komisja Edukacji Narodowej.
W humorystycznych scenkach uczniowie, uwzględniając różne perspektywy, przedstawili pracę nauczycieli, następnie za pomocą pantomimy udowodnili jak wielkie i odpowiedzialne zadanie ma każdy, kto pracuje z dziećmi i młodzieżą. Słowa podziękowania za trud wychowania i rzetelne wypełnianie obowiązków młodzi ludzie skierowali do Dyrekcji szkoły, nauczycieli, pracowników niepedagogicznych, a także do kolegów i koleżanek, ponieważ Dzień Edukacji Narodowej to święto wszystkich środowisk związanych z oświatą.

Kochani Nauczyciele, Drodzy Pracownicy Obsługi, dziękujemy za wszelkie starania, które wkładacie w wychowanie i edukację kolejnych pokoleń uczniów!

Opiekunowie grupy: Anna Klusek, Elżbieta Kacprzycka, Monika Gibała, Beata Rosińska.

Saturday the 27th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.