Lekki plecak

W dn. 22.11.2019 r. o godz. 10.45 w Publicznej Szkole Podstawowej w Wolanowie w kl.II b odbyło się spotkanie edukacyjne, na które przybyli przedstawiciele: Mazowieckiego Kuratorium Oświaty, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Warszawie, Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Radomiu. Obecni byli również: pani Wójt Gminy Wolanów, delegacja Rodziców oraz pan Dyrektor naszej szkoły.
Celem spotkania było podniesienie świadomości i usystematyzowanie wiedzy dzieci z zakresu profilaktyki wad postawy oraz wprowadzenie rozwiązań, które pomogą wyeliminować problem zbyt ciężkich plecaków.
Podczas zajęć prowadzonych przez p. Beatę Życińską przy aktywnym udziale MKO, PSSE dzieci zdobyły wiedzę na temat właściwej postawy ciała i sposobów jej utrzymania. Po odegraniu scenki przez uczennicę klasy III a Maję Markowską rozpoczęło się rozpakowywanie przeciążonego plecaka. Dzieci z dużym zaciekawieniem obserwowały wyjmowane przez p. kurator Aurelię Michałowską i p. Lucynę Wiśniewską przedmioty z tornistra, oceniając, czy są one w nim potrzebne czy nie. Ustalono zasady poprawnego pakowania plecaka. Następnie przeprowadzona została zabawa ruchowa, w której brali udział wszyscy uczestnicy zajęć. Po krótkiej i relaksującej zabawie przedstawicielka Sanepidu przekazała uczniom wiadomości związane z tematyką spotkania. Dzieci zaśpiewały swoim gościom piosenkę „Lekki tornister”. Dokonano też pomiaru wagi tornistrów.
Na zakończenie zajęć zaproszeni goście podziękowali za udział w zajęciach, pochwalili dzieci za duży zasób wiedzy, grzeczne zachowanie i podarowali dzieciom upominki. Wychowawczyni, doceniając wkład i zaangażowanie swoich uczniów podczas zajęć, wręczyła każdemu z nich słoneczka z uśmiechniętą buźką oraz poprosiła o przekazanie rodzicom kartki z informacjami „Jak dbać o prawidłową postawę dziecka”. Zajęcia przebiegały w miłej i serdecznej atmosferze, za co dziękuje p. Dyrektor PSP w Wolanowie Zbigniew Sarnat oraz wychowawca kl.2b p. Beata Życińska.

Thursday the 28th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.