Kącik czytelniczy dla dzieci

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa
jaką sobie ludzkość wymyśliła”.

W naszej szkole urządzono specjalny kącik do cichego czytania, którego opiekunkami są p. Monika Gibała – bibliotekarz i p. Małgorzata Kowalska wychowawczyni klasy 2a.
Na korytarzu klas młodszych pojawił się regał z książkami, kolorowe pufy i dywan. Książki dla młodszych klas ustawiono okładkami do czytelnika, by przyciągnąć uwagę dzieci i by mogły one wybrać ciekawą lekturę.
Domowa sceneria tego miejsca robi wrażenie przytulności i zachęca do sięgnięcia po książki rozłożone na wyciągnięcie ręki. Niekrępująca atmosfera pozwoli wielu uczniom w czasie przerw lekcyjnych, jak również przed  i po lekcjach, zainteresować się literaturą dziecięcą.
Wychowawczynie klas młodszych i bibliotekarka wyjaśniły dzieciom zasady korzystania i zachowania się w tym miejscu. W Kąciku czytelniczym dzieci kształcą pierwsze nawyki czytelnicze, rozbudzają zainteresowanie słowem pisanym i odkrywają miłość do czytania.
Zapraszamy naszych milusińskich do korzystania z kącika!

Opracowanie: M. Gibała i M. Kowalska

Friday the 26th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.