Pokazy z fizyki i chemii – grupa „Zaelektryzowani” w naszej szkole

„Im więcej czytasz, uczysz się, dyskutujesz i eksperymentujesz, tym bardziej prawdopodobne,
że natchniesz się na pomysł, który w połączeniu z Twoimi zdolnościami i zasobami doprowadzi
Cię do wielkiego sukcesu w Twojej dziedzinie...”

Brian Tracy

29 stycznia 2020 roku naszą szkołę odwiedziła grupa miłośników nauki „Zaelektryzowani” z Lublina, która w ciekawy i atrakcyjny sposób przybliżyła nam tajniki przyrody, w tym szczególnie fizyki i chemii.
Razem wzięło udział 203 uczniów z naszej szkoły – to naprawdę dużo! Z klas 1 – 4 wzięło udział 84 uczniów, zaś z 119 z klas 5 – 8. To oznacza, że nasza młodzież i dzieci są tak bardzo zainteresowani naukami przyrodniczymi.
Podczas tej niecodziennej lekcji nasi goście zaprezentowali widowiskowe eksperymenty i doświadczenia naukowe. Wśród nich znalazły się m.in.: „unoszenie się poduszkowca”, palenie ciekłego butanu - „paląca się ławka”, zabawy z magnesami… Różnorodne substancje i odpowiednie rekwizyty sprawiły, że mogliśmy się poczuć jak w prawdziwym laboratorium fizyczno – chemicznym. Eksperymenty przysporzyły uczniom wiele śmiechu, zwłaszcza te przy w których były sprawdzane właściwości helu przy użyciu balonika, z jednoczesnym śpiewaniem fragmentów piosenek – „zmiana głosu”. Także dużą atrakcją dla naszych uczniów był pokaz z ciekłym azotem… Fajne było to, że zarówno młodsi uczniowie, jak i ci starsi mieli możliwość aktywnego uczestnictwa w pokazach i doświadczyć na własnej skórze niektórych zjawisk przyrodniczych. Panowie z grupy „Zaelektryzowani” zadbali o to, aby przekazywanie wiedzy naukowej przeplatane było elementami humoru oraz o to, aby nikt na widowni się nie nudził. Co ważne naukowcy zwrócili uwagę na kwestę bezpieczeństwa podczas  pokazu oraz przydatność wiedzy praktycznej w naszym codziennym życiu.

Zorganizowała Jadwiga Bednarek

Thursday the 28th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.