ZWIEDZANIE 42. BAZY LOTNCTWA SZKOLNEGO
W dniu 28. maja 2026 roku uczniowie klasy 0a, 1c, 4b wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do Radomia, by zwiedzić 42. Bazę Lotnictwa Szkolnego. Na miejscu przywitała nas przewodniczka, która pomagała nam poruszać się po terenie bazy. Wycieczka rozpoczęła się od spadochroniarni, w której zapoznaliśmy się z podstawowym wyposażeniem pilota na wypadek awaryjnego lądowania lub katapultowania się z samolotu. Kolejnym punktem była Sala Tradycji, gdzie dzieci wysłuchały hymnu, poznały ciekawą historię bazy oraz codzienne obowiązki stacjonującej tam jednostki wojskowej. Mieliśmy także okazję obserwować płytę lotniska z wieży lotów oraz pracę kontrolerów ruchu. Zwiedzanie zakończyliśmy wizytą w hangarze, gdzie naprawiane są maszyny. Tam słuchaliśmy niezwykle interesujących opowieści na temat budowy samolotu, pilotowania go i usterek. Mogliśmy także zobaczyć z bliska naprawiane samoloty oraz wejść do środka tych maszyn. Wycieczka była bardzo udana.
Dziękujemy wszystkim pracownikom jednostki za poświęcony czas, interesujące oprowadzenie po lotnisku oraz ciepłe i życzliwe przyjęcie uczniów.




