„Szlakiem świętokrzyskich lasów i gołoborzy”
Uczniowie klasy 4c wybrali się 12. czerwca na wycieczkę w Góry Świętokrzyskie. Mieli okazję odwiedzić króla puszczy, jak nazywany jest Dąb Bartek, jeden z najstarszych i najsłynniejszych dębów w Polsce. Następnie przy pięknej pogodzie dziarsko weszli na Łysicę, najwyższy szczyt tego pasma górskiego. Kolejnym punktem programu było interaktywne zwiedzanie Parku Legend w Nowej Słupi, w którym lot na miotle zapewnił uczniom niezapomniane przeżycia. Poznali tam również legendy o dawnych czarownicach zbierających się na sabaty na Łysej Górze, o diabłach kryjących się wśród lasów, ale też o tajemniczych pielgrzymach, przeganiających złe duchy. W godzinach wieczornych uczniowie zadowoleni ze wspólnie spędzonego czasu i bogatsi o nową wiedzę wrócili do domów.




