Zimowy obóz sportowy
- Szczegóły
- Utworzono: wtorek, 08 marzec 2022
„Sukces to suma niewielkiego wysiłku
powtarzanego z dnia na dzień.”
W dniach od 27 lutego do 4 marca 2022 r. uczniowie klasy 7c uczestniczyli w zimowym obozie sportowym w miejscowości Suche koło Poronina. Obóz ten współfinansowany był przez Gminę Wolanów.
W przepięknej zimowej scenerii podhalańskich krajobrazów, w blasku lutowo -marcowych promieni słonecznych uczestnicy obozu uczyli się jazdy na nartach. Cztery dni ćwiczeń na ośnieżonych stokach górskich, pod czujnym okiem instruktorów pozwoliły uczniom opanować sztukę poruszania się na nartach. Pobyt na obozie urozmaicony był wycieczką pieszą z miejscowości Ząb – rodzinnej miejscowości Kamila Stocha – na Gubałówkę oraz z Gubałówki do Zakopanego, a także podziwianiem z okna autokaru przepięknej wsi Chochołów (wieś znajduje się pod patronatem UNESCO) i zażywaniem kąpieli w Chochołowskich Termach.
Obóz ten był niezwykłą atrakcją dla uczniów, którzy w drodze powrotnej do Wolanowa pytali nauczycieli, kiedy będzie następny taki wyjazd.
Renata Bieniek
Wycieczka do Radomia
- Szczegóły
- Utworzono: poniedziałek, 20 grudzień 2021
„Sukces to nie przypadek..
To ciężka praca, wytrwałość,
Nauka, analiza, poświęcenie,
A przede wszystkim miłość do tego co robisz”
Pele
W dniu 17 grudnia 2021 r. uczniowie klas VI a, VII c i VIII b wraz z nauczycielami:
R. Bieniek, D. Bujak, M. Kuśmierczyk, B. Marszałek wzięli udział w wycieczce do Radomia. W świątecznej scenografii sali widowiskowej Urzędu Miejskiego mogli wysłuchać koncertu pt. „Pieśni z krainy trzech religii” w wykonaniu wokalisty i gitarzysty Gerarda Edery i Radomskiej Orkiestry Kameralnej. Koncert był świetną okazją do poznania muzyki sefardyjskiej w autorskiej aranżacji na głos, gitarę i orkiestrę.
Po koncercie uczestnicy wycieczki obejrzeli niezwykle pouczający film pt. „King Richard: Zwycięska rodzina”. Film ten opowiada prawdziwą historię ojca sławnych i wybitnych tenisistek Venus i Sereny Williams. Ojciec tenisistek pewnego dnia wymyślił, że jego córki będą mistrzyniami świata, a rodzina stanie się bogata. Jego plan został zrealizowany dzięki podejmowaniu trudnych decyzji, wsparciu, oddaniu, wzajemnemu zrozumieniu, wytężonej pracy, skromności, pokorze, miłości i wytrwałości.
Mamy nadzieję, że historia słynnych tenisistek będzie inspiracją dla naszych uczniów, przykładem na to, że jeśli czegoś bardzo się chce i wytrwale do tego dąży, można to osiągnąć.
Zdrowych, spokojnych, rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia!
Renata Bieniek
MIKOŁAJKOWY BOWLING KLASY 4B
- Szczegóły
- Utworzono: czwartek, 09 grudzień 2021
W dniu 9 grudnia uczniowie klasy 4a pod opieką nauczycieli: p. Anny Kosiec i p. Małgorzaty Bisińskiej- Siara wybrali się do Kręgielni „Platinum” w Radomiu.
Uczestnicy wyjazdu w większości po raz pierwszy zetknęli się z tym rodzajem sportu, ale z dużą pasją zaangażowali się w grę w kręgle. Rozgrywki bowlingowe w grupach były dla dzieci świetną formą rozrywki, aktywnym sposobem na spędzenie czasu w grupie, okazją do koleżeńskiej rywalizacji, integracją zespołu i nowym pomysłem na obchodzenie klasowych mikołajek.
Po ponad dwugodzinnej grze na torze, dzieci z przyjemnością zasiadły do pizzy. Po emocjonującym dniu, uczniowie zostali przywiezieni do szkoły.
Anna Kosiec
Mikołajkowe gotowanie...
- Szczegóły
- Utworzono: poniedziałek, 06 grudzień 2021
Uczniowie klasy 6c wybrali się 03. grudnia na warsztaty kulinarne do pizzerii Sorella w Wolanowie. W związku ze zbliżającymi się Mikołajkami pod fachowym okiem kucharzy samodzielnie przygotowali sobie pizzę, dowolnie dobierając ulubione dodatki. Wszyscy z apetytem zjedli swoje wypieki. Atmosfera święta szybko się udzieliła młodzieży- po posiłku śpiewaliśmy, tańczyliśmy. Było wesoło i aktywnie. Warsztaty zakończyliśmy wręczeniem pamiątkowych dyplomów. Dziękujemy św. Mikołajowi za miłe chwile!
Agnieszka Wlazło
Klasowy wyjazd na kręgle
- Szczegóły
- Utworzono: sobota, 30 październik 2021
26 października klasa 8c wybrała się pod opieką wychowawczyni, p. Beaty Rosińskiej i p. Małgorzaty Bisinskiej-Siary do jednej z kręgielni w Radomiu. Po nauce zdalnej w klasie siódmej i wyczerpującej nauce do wielu sprawdzianów, testów i kartkówek uczniowie byli bardzo spragnieni ruchu, wysiłku fizycznego i kontaktów z innymi osobami. Niektórzy zagrali w kręgle pierwszy raz w życiu. Radości było bardzo dużo, rzutów niecelnych jeszcze więcej. Okazało się, że zwycięzcami zostały dziewczyny: Maja, Julka i Ola.
Po dwóch godzinach spędzonych w kręgielni ósmoklasiści wrócili do szkoły na ciąg dalszy klasowej wycieczki, czyli …pizzę i zabawy integracyjne.
Bardzo pouczająca wycieczka uczniów klas 5A i 5B do Warszawy
- Szczegóły
- Utworzono: poniedziałek, 11 październik 2021
Dnia 28.09.2021 r. uczniowie klas 5a i 5b PSP im. Jana Pawła II w Wolanowie wzięli udział w bardzo interesującej wycieczce do Warszawy.
W Wilanowie młodzi ludzie byli uczestnikami edukacyjnych warsztatów: „W drukarni” i „Sztuka zachowania się przy stole”. Dzięki pierwszemu, uczniowie poznali biografię Jana Gutenberga i historię druku oraz specyfikę zawodu, sami także wcielili się w drukarzy i przygotowali ciekawe prace. Drugie zajęcia - „Sztuka zachowania się przy stole”, okazały się szczególnie wymagające, ponieważ po części teoretycznej, podczas której dzieci poznały krótką historię Wilanowa oraz terminologię i zasady związane z właściwym zachowaniem się przy stole, same musiały poprawnie wykonać określone zadania, np. zgodnie z regułami nakryć do stołu, zasiąść przy nim i kulturalnie zachowywać się podczas posiłku.
Dla wszystkich była to bardzo cenna lekcja, gdyż w zabieganej rzeczywistości ludzie nie przywiązują wagi do przestrzegania zasad savoir-vivre’u.
Także ostatnia część wycieczki była wyjątkowa. Uczniowie wzięli udział w niewidzialnej wystawie, w której mogli „zobaczyć” świat oczami osób niewidomych. Znalezienie się w nowej sytuacji wymagało od dzieci właściwego zachowania się w określonych sytuacjach społecznych i współpracy. Mamy nadzieję, że nauczyli się przede wszystkim empatii.
Kierownik wycieczki Pani Bożena Alberska – Orzechowska i opiekunki Pani Anna Klusek i Pani Małgorzata Bisińska – Siara dziękują uczniom za to bardzo pouczające, także dla nich, doświadczenie.
Anna Klusek
Słodko, niezwykle, z fantazją….
4 marca klasy 4b, c Publicznej Szkoły Podstawowej w Wolanowie pod opieką wychowawców- Agnieszki Wlazło, Anety Dziedzic i Małgorzaty Bisińskiej –Siary wzięły udział w wycieczce z okazji Dnia Kobiet. Pierwszym punktem programu w Radomiu były warsztaty w MammaLeo – robiliśmy słodkie czekolady. Samodzielnie wybieraliśmy ulubione dodatki, formowaliśmy kształty, dekorowaliśmy. Zabawa była pyszna! Następnie pojechaliśmy do Trickoramy. Przenieśliśmy się do świata iluzji, złudzeń, niesamowitych efektów świetlnych. Niech zdjęcia mówią same za siebie….
Opracowała Agnieszka Wlazło
Koncert walentynkowy ...
„Kropla miłości znaczy więcej
niż ocean rozumu”
Blaise Pascal
W dniu 7 lutego 2020 r. uczniowie klas IVa, Vb, Vc, VIa, VIb i VIc pod opieką: p. R. Bieniek, p. D. Bujak, p. A. Grzybowskiej, p. M. Kuśmierczyk, p. A. Sadownik i p. M. Bisińskiej–Siary wzięli udział w Koncercie Walentynkowym w wykonaniu Radomskiej Orkiestry Kameralnej oraz solisty gitarowego, Krzysztofa Pełecha, który został trzykrotnie wybrany najlepszym polskim gitarzystą klasycznym przez magazyn muzyczny „Gitara i bas”. Krzysztof Pełech jest jednym z pomysłodawców i dyrektorem artystycznym „Letniego Festiwalu Gitarowego” w Krzyżowej oraz twórcą i współzałożycielem Wrocławskiego Towarzystwa Gitarowego. Artysta ma w swoim repertuarze 21 koncertów z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej i kameralnej.
W piątek wysłuchaliśmy m.in. koncertu D-dur na gitarę i smyczki Antonio Vivaldiego; Tango en Skai Rolanda Denysa i Jeromitę Linares Carlosa Guastavino.
Po pięknym i wzruszającym koncercie, w walentynkowych nastrojach uczestnicy wycieczki obejrzeli film pt. „Jumanji” w Multikinie.
Renata Bieniek
Świątecznie, zabawnie, wzruszająco…
W dniu 19 grudnia 2019 roku klasy 4b,c pod opieką pań Agnieszki Wlazło, Małgorzaty Bisińskiej – Siary i Agaty Augustyniak wybrały się na wycieczkę do Radomia. Pierwszym punktem na naszej trasie było kino Helios. Uczniowie obejrzeli drugą część „Krainy lodu ”. Wszystkich wzruszyła historia Elsy obdarzonej niezwykłą mocą. Następnie pojechaliśmy do Warsztatowni MammaLeo, gdzie własnoręcznie wykonaliśmy świąteczne świece, które wkrótce ozdobią wigilijne stoły. Było zabawnie, nastrojowo, inspirująco…
Opracowała Agnieszka Wlazło




